🔺جی وایلد بعد از مرگ پدرش در سال ۲۰۱۱، مزرعۀ خانوادگی‌شان در شهرستان داربی‌شرِ انگلستان را که مختص پرورش گوشت گاو بود به ارث می‌برد و خیلی زود خود را در موقعیتی شدیداً دشوار می‌یابد. با بیش از ۲۵ سال وجترین بودن، همچنان که زمانِ بیشتر و بیشتری برای گله‌اش می‌گذاشت، دغدغه‌مندی عمیق او برای حیوانات هم بیشتر می‌شد. وقتی به این نتیجه رسید که آن‌ها به جای این که فقط «واحدهایی برای تولید» باشند، افرادی‌اند که زندگی درونی غنی‌ای دارند، در نهایت به جایی رسید که بارِ عاطفی فرستادن دام‌هایش به کشتارگاه برای او غیر قابل‌تحمل شد. وایلد و همسرش خدیجه، در ‌‌[فیلم کوتاه] ۷۳ گاو (https://t.me/VEGMedia/146)، به یاد می‌آورند چگونه به این نتیجه رسیدند که دست به انتخابی چالش برانگیز از نظر محاسباتی و اقتصادی بزنند: گذار به مزرعه‌ای وگن برای تولید محصولات زراعی.

🔺این مستند کوتاهِ مالیخولیایی و در عین حال تکان دهنده و به شکل ظریفی امیدبخش، به کارگردانی اَلکس لاکوود، به شکل ماهرانه‌ای پیچیدگی‌های فرایند تصمیم‌گیری وایلد را دنبال می‌کند. و در همین حین از نواحی روستایی انگلستان فراتر می‌رود و از بینندگان می‌خواهد تا پیچیدگی‌های اخلاقی خوردن حیوانات را به حساب آورند.

 

منبع:
Aeon

(https://aeon.co/videos/can-you-be-a-beef-farmer-if-the-animals-are-your-friends)⏬ مستند کوتاه ۷۳ گاو را با زیرنویس فارسی ببینید.

🔗