آسم یک بیماری التهابی مزمن می باشد که باعث افزایش حساسیت راه های هوایی کوچک و اسپاسم و تنگ شدن آن ها در زمان حمله بیماری میشود.
بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی بیش از ۲۳۵ میلیون نفر از مردم دنیا به آسم مبتلا هستند و جمعیت قابل توجهی از آنان را کودکان تشکیل می دهند.
فقط در سال ۲۰۱۵ ، سازمان سلامت جهانی ۳۸۳۰۰۰ مرگِ ناشی از آسم را تخمین زده است.(۱)
در کشور ما میانگین شیوع علائم آسم ۴۸/۷ درصد و در افراد زیر ۱۸ سال ۱۴/۱۳ درصد است که این آمار در کلان شهر ها رو به افزایش است. (۲)

شیوع روزافزون آسم باعث نگرانی هرچه بیشتر جامعه پزشکی شده است.
آسم در صورت تشخیص و درمان به موقع قابل پیشگیری است و نشانه های بالینی آسم عبارتند از: سرفه ، خس خس مکرر، تنگی نفس و احساس فشار در قفسه سینه که ممکن است در برخی دیگر از بیماری های ریوی نیز مشاهده شوند.
نشانه ها و علائم بالینی آسم عموما متناوب و متغیر است، یعنی دوره های عود و بهبودی دارد و اغلب در شب بدتر می شود، این علائم به ویژه در هنگام ورزش ، برخورد با مواد حساسیت زا ، دود سیگار، هوای سرد ، عفونت های ویروسی دستگاه تنفس و نیز هیجان تشدید می شود.
پرهیز از سیگار کشیدن و مصرف هرگونه مواد دخانی و اعتیاد آور به ویژه در دوران بارداری و سنین خردسالی و نیز عدم تماس با دود آنها در محیط های شغلی و فضای سربسته، پرهیز از خانه های مرطوب و کاهش هر نوع آلاینده در محیط های مسکونی، تغذیه انحصاری شیرخواران با شیر مادر تا پایان ۶ ماهگی و ادامه تغذیه با شیر مادر پس از شروع غذای کمکی، عدم مصرف شیر گاو برای تغذیه کودکان(۳) کاهش تماس کودکان خردسال مستعد آلرژی و آسم با مواد حساسیت زای استنشاقی و پرهیز از مواد حساسیت زا و محرک درمحیط های شغلی با خارج کردن آنها از محیط زندگی و استفاده از وسایل و روش های کمکی با راهنمایی متخصصان آلرژی در پیشگیری از آسم موثر است.
تحقیقات جدید حاکی از قطعی شدن رابطه ی مصرف میوه و سبزیجات در پیشگیری از ابتلا به آسم است.(۴)
@iranVEG
@VEGReferences

۱٫ http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs307/en/
۲٫ http://fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?id=69900
۳٫ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27049250
۴٫ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28353635
برای اطلاعات بیشتر رجوع کنید به:
https://nutritionfacts.org/2015/07/02/how-fruits-and-vegetables-can-treat-asthma/