مشخصهٔ رژیم‌های وگن*، نبودِ فرآورده‌های حیوانی شامل گوشت[قرمز]، طیور، شیر و ماهی است. تعداد نسبتاً کمی از آمریکایی‌ها پیرو یک رژیم غذایی وگن‌اند**؛ درحال حاضر ۲ درصد خود را وگن اعلام کرده‌اند، بیش از ۱٪ اعلام شده در دههٔ ۱۹۷۰٫ با این حال، احتمالا شمار افراد علاقه‌مند به اتخاذ الگوی غذایی‌ای وگن، با انبوه فزاینده‌ای از پژوهش‌هایی که خبر از فواید این رژیم‌ها برای سلامتی و محیط‌زیست می‌دهند، افزایش یابد. به‌طور خاص، پیروی از رژیمی وگن با کاهش وزن در بزرگسالانِ دارای اضافه‌وزن ارتباط داده شده است. افزون بر این، تغذیهٔ وگن فواید روشنی مبنی بر کاهش گازهای گلخانه‌ای و مصرف آب برای تولید غذا دارد. برای مثال، به ازای هر کالری غذای تولید شده، گوشت گاو ۲۰ برابر آبِ بیشتری از غلات و سبزیجات ریشه‌ای مصرف می‌کند، و مدل‌سازی‌ سیستم‌ها نمایانگر این‌ است که استفادهٔ جهانی از رژیم‌های گیاه‌پایهٔ همسو با راهبردهای تغذیه‌ای کنونی، می‌تواند انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از غذا را ۲۹ تا ۷۰ درصد کاهش دهد.(۱)

 

🔺 پی‌نوشت‌های مجموعه وگ:

* منظور از رژیم‌های وگن سه الگوی تغذیه‌ای مشابه اما نه کاملا یکسان است که در کتاب مزایا و معایب‌شان ذکر شده‌اند و شامل وگن (عمومی)، وگنِ غذاهای کامل و خام‌وگن می‌شود.

** آمار اشاره شده مربوط به سال ۲۰۱۲ است، درحالیکه رژیم‌های وگن، دُرست در چند سال اخیر رشد خیره ‌کننده‌ای داشته‌اند. تا جاییکه در گزارش جدیدتری که سال ۲۰۱۷ منتشر شد، آمده است:

«رژیم‌های غذاییِ مصرف کنندگان متنوع است و درحالیکه اغلبِ آن‌ها نمی‌گویند رژیمی خاص را دنبال می‌کنند، در پاسخ به جریان‌های سلامتی، گذاری تدریجی درحال وقوع است. به‌طور قابل‌توجهی، ۴۴ درصدِ مصرف‌کنندگان در آلمان رژیمی کم‌گوشت را دنبال می‌کنند که این رقم از سال ۲۰۱۴ (۲۶ درصد) افزایش چشمگیری داشته است. به‌گونه‌ای مشابه، ۶ درصدِ مصرف‌کنندگانِ آمریکا حالا می‌گویند رژیمی وگن دارند، که بیشتر از فقط یک درصدِ گزارش شده در سال ۲۰۱۴ است.»(۲)

 

 

منابع:

۱٫ Apovian, C., Brouillard, E., Young, L. (2018). Clinical Guide to Popular Diets (https://www.taylorfrancis.com/books/e/9781351211451). Boca Raton: CRC Press.

چکیدهٔ ارائه شده از فصل «رژیم‌های وگن» در کتاب «راهنمای بالینی برای رژیم‌های غذایی پرطرفدار».

 

۲٫ Top Trends in Prepared Foods 2017 (https://www.reportbuyer.com/product/4959853/top-trends-in-prepared-foods-2017-exploring-trends-in-meat-fish-and-seafood-pasta-noodles-and-rice-prepared-meals-savory-deli-food-soup-and-meat-substitutes.html): Exploring trends in meat, fish and seafood; pasta, noodles and rice; prepared meals; savory deli food; soup; and meat substitutes. 2017. Report ID: 4959853.