چرا لوازم آرایشی بر روی حیوانات آزمایش می شوند؟

(بخش نخست)

 

قبل از پرداختن به این مسئله که چرا زنان هنگام خرید بهتر است که محصولات زیبایی وگان و به دور از ظلم را انتخاب کنند، بهتر است بگوییم: بیان دلیلش کمی مشکل است. بسیاری از مردم در مورد آزمایش محصولات روی حیوانات چیزی نمی دانند و تصورشان اینه است که نهایتا بیشتر از یک رنگ آمیزی روی ناخن شامپانزه یا حمام شدن چند موش با شامپوی تازه تولید شده نیست اما حقیقت این است که آزمایش روی حیوانات موضوعی بسیار دلهره‌آور برای بحث است.

 

اما صرف نظر از عوارض عاطفی آن، مأموریت ما در برند وگان اکسولوژی، کمک به اطلاع رسانی و توانمندسازی مصرف کنندگان است. ما معتقدیم همه زنان باید بدانند در پشت صحنه صنعت لوازم آرایشی چه می گذرد، و چرا ما برای همیشه متعهد به خدمت به جهان به وسیله تولید لوازم آرایشی وگان و به دور از خشونت هستیم.

 

خوب، اجازه دهید کمی به این موضوع برسیم!

اگر چه شرکت های لوازم آرایشی می توانند محصولات خود را بر روی هر تعداد حیوانات که بخواهند آزمایش کنند، برای اهداف بحث، یک موضوع (حیوان آزمایشگاهی) بسیار رایج را انتخاب می کنیم: خرگوشها

چرا لوازم آرایشی روی حیوانات آزمایش می شود؟

۱. به دلیل شیمیایی بودن (مواد شیمیایی آزمایشگاهی)

 

تست فرمول لوازم آرایشی روی خرگوشهای بی گناه هنوز هم قانونی است و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این که خرگوشها،  قربانی این تستها می شوند این است که مواد شیمیایی، مصنوعی و سموم خشن که معمولا در فرمولاسیون های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند باید آزمایش شوند تا بتوانند برای استفاده انسانی مورد استفاده قرار گیرند. این تحت نظارت دولت نیست، چرا که  شرکتهای تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی به دلیل عوارض محصولاتشان روی مشتری، ترجیح می دهند دچار مشکلات قانونی نشوند. اما صرفنظر از انگیزه آزمایش تست حیوانات، در طی این تمرین خرگوش ها به شدت در معرض رنج و ظلم قرار می گیرند.

 

حقیقت این است که آزمایشگاه ها فقط کمی رژ لب و یا حجم دهنده به لبهای خرگوش نمی زنند، و به ناخنهایشان لاک زده نمی شود و یا اینکه موهای آنها اصلاح نمی شود، آنها زندگی ایزوله و دلهره آوری را تجربه می کنند که همه اش تزریق های شیمیایی بدون وقفه و درد در برابر درد می باشد. متأسفانه، چشم و معده آنها به طور مرتب با سنتتیک و سموم پمپ می شود تا شرکت های لوازم آرایشی بتوانند سطح رنج و عوارض جانبی محصولاتشان را اندازه گیری کنند و این که چگونه این مواد شیمیایی ممکن است پس از استفاده توسط انسان حساسیت زا باشند. فکر کردن به اینکه این مخلوقات بی گناه و زیبا در قفس های آزمایشگاهی با شکنجه مستمر زندگی می کنند و می میرند، بسیار ناراحت کننده است.

چرا لوازم آرایشی روی حیوانات آزمایش می شود؟
(بخش دوم)

۲. تولید محصولات جدید توسط شرکتهای تولیدکننده لوازم آرایشی
یکی از دلایل اصلی آزمایش روی حیوانات این است که شرکت های لوازم آرایشی می خواهند محصولات جدید با مواد شیمیایی تازه طراحی شده را به طور مداوم تلفیق کنند. و تا زمانی که این مواد شیمیایی به صورت مصنوعی در آزمایشگاه ها تولید می شوند، تاثیر آنها بر روی انسان (یا هر گونه نمونه ی ارگانیزم برای آن ماده) تا حد زیادی ناشناخته است و بنابراین باید آزمایش شوند. اما یک نکته کلیدی که باید در نظر داشت این است که یکی از دلایل اصلی آزمایش روی حیوانات، این است که این مواد شیمیایی ارگانیک نیستند. آنها اساسا فرمول شیمیایی با نام تجاری جدید و این نکته که در کوتاه مدت و بلند مدت تاثیرشان روی انسانها افشا نمی شود، هستند.

۳. طبیعی نبودن
حقیقت این است که اگر شرکت ها متعهد به ترکیبات طبیعی و فرمول های مبتنی بر زمین باشند، آزمایش های حیوانی لازم و ضروری نخواهد بود. این به این علت است که ما از قبل می دانیم که طبیعت برای ما مواد طبیعی و به دور از خصم دارد که می توان با خیال راحت برای پوست از آنها استفاده کرد.
در اکسولوژی، ما متعهد به ارائه همه لوازم آرایشی طبیعی، ارگانیک، گیاهی و به دور از ظلم هستیم. آزار رساندن به حیوانات، احترام به آنها نیست.

هدف ما این است رفاه حیوانات را بیشتر کنیم و آگاهی از لوازم آرایشی وگان و صلح جویانه را بالا ببریم. ما زیبایی و بی گناهی پادشاهی حیوانات را گرامی می داریم و هرگز نمی خواهیم به آن آسیب برسانیم، خصوصا زمانی که این عمل ناشی از مواد شیمیایی مصنوعی است که می تواند سلامت ما را از ابتدا به خطر بیندازد. این مأموریت ما در اکسیولوژی از روز اول بوده و ما ۱۰۰٪ متعهد به این هستیم.

هنگامی که از مواد آرایشی وگان و بدون ظلم حمایت می کنید، شما در برابر ظلم و ستم و مجازات حیوانات مقاومت می کنید. ما افتخار می کنیم که به خانمها لوازم آرایش بدون ظلم و خشم را ارائه دهیم که به زنان اجازه می دهد تا یک تصمیم گیری های آگاهانه داشته باشند.

با حمایت از مارک های آرایشی وگان مانند اکسولوژی، زنان همزمان علاوه برا اینکه ظاهر آراسته ای خواهند داشت، حس خوب رأی دادن به آزادی حیوانات را تجربه می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زیبایی بدون خرگوشها و شرکت های تولید کننده لوازم آرایشی وگان و دانستن اینکه محصول تولید شده آیا بر روی حیوانات تست می شود یا خیر؟! می توانید سایت Peta.org را چک کنید.

[ترجمه: نداکائیدانی]

منبع:

https://axiologybeauty.com/blogs/our-blog/53155205-why-is-makeup-tested-on-animals