شیوع آسم در دهه‌های اخیر، رو به فزونی بوده است. با فراگیر شدن الگوهای رژیم غذایی که در آن‌ها، میوه و سبزی به مقدار کم و چربی‌های اشباع‌شده به میزان زیاد، مصرف می‌شود، شیوع آسم، افزایش یافته است. بر اساس مقاله‌ای که به‌تازگی در نشریه Nutrition in Clinical Care چاپ شده است، رژیم غذایی گیاهی می‌تواند به پیشگیری و درمان آسم، کمک کند. در این مقاله، اثرهای مثبتِ ناشی از مصرف مواد غذایی گیاهی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبر بر عواملی مانند التهاب و اکسیدشدن و تجمع میکروب‌های معده، مطرح شده است. مصرف میوه‌ها و سبزیجات، با ریسک ابتلا به آسم و کنترل بهتر آن، رابطه دارد، درحالی‌که مصرف لبنیات، با افزایش این ریسک، مرتبط است و ممکن است علائم این بیماری را تشدید کند.
بنابراین، رژیم‌های غذایی گیاهی، که در آن‌ها بر مصرف میوه‌ها و سبزیجات و غلات و حبوبات و حذف یا کاهش فراورده‌های حیوانی (مانند لبنیات) و چربی‌های اشباع‌شده، تأکید می‌شود، ممکن است در پیشگیری و درمان آسم، اثربخش باشد.

منبع:
PCRM
(با اندکی تصرّف و تلخیص)

دسترسی به اصل مقاله:

Jihad Alwarith, Hana Kahleova, Lee Crosby, Alexa Brooks, Lizoralia Brandon, Susan M Levin, Neal D Barnard, The role of nutrition in asthma prevention and treatment, Nutrition Reviews, nuaa005.